Wymiary kurtyny paskowej z PCV – co powinieneś wiedzieć przed zakupem?
Opublikowano: 26 maja 2020
Zastosowanie kurtyn paskowych z PCV
Zasłona wykonana z folii PCV w obiektach przemysłowych pełni kilka podstawowych funkcji. Przede wszystkim ogranicza ruchy powietrza, chroni przed pyłem i kurzem, stanowi izolację termiczną oraz redukuje uciążliwe dźwięki. Wysoka transparentność folii, z której została wykonana sprawia, że jest bezpieczna dla pracowników i pojazdów przemieszczających się po zakładzie. Przed zakupem kurtyny paskowej warto zwrócić uwagę na typ i format pasów PCV. Różnią się one nie tylko szerokością i grubością, ale również zakresem temperatury użytkowej i elastycznością. Nie wiesz czy kupić gotową kurtynę czy zamówić kurtynę na wymiar? Bogaty wybór wariantów pozwala w sposób optymalny dopasować rodzaj kurtyny do warunków panujących w zakładzie.
Jak prawidłowo dobrać rozmiar kurtyny paskowej?
Dobór kurtyny paskowej obejmuje kilka etapów. Pierwszym krokiem jest pomiar światła otworu drzwiowego, w którym kurtyna ma być zamocowana. Następnie należy ustalić sposób jej montażu. Kolejnym etapem jest wybranie odpowiednich wymiarów pasów i dopasowanie ich zakładu. Na końcu pozostaje wybór rodzaju folii. W ten sposób można mieć pewność, że kurtyna zachowa swoje właściwości i będzie w pełni funkcjonalna.
Pomiary światła otworu
Sposób montażu kurtyny paskowej
Warning: Undefined array key "slides_to_scroll_tablet" in /home/platne/serwer111638/public_html/ekranypcv.pl/wp-content/plugins/ultimate-elementor/modules/woocommerce/template-blocks/skin-style.php on line 164
Warning: Undefined array key "slides_to_scroll_mobile" in /home/platne/serwer111638/public_html/ekranypcv.pl/wp-content/plugins/ultimate-elementor/modules/woocommerce/template-blocks/skin-style.php on line 178
Dostępne wymiary pasów dla kurtyny

Pasy wykonane z folii PCV są dostępne w kilku wymiarach. Różnią się między sobą szerokością, grubością i długością. Wybór odpowiedniego wariantu powinien być podyktowany przede wszystkim wysokością światła otworu drzwiowego, w którym kurtyna ma być zamocowana. Dlatego tak ważne jest dokonanie prawidłowych pomiarów otworu. Należy wziąć pod uwagę również typ mocowania oraz natężenie ruchu w zakładzie (ludzi, zwierząt, pojazdów mechanicznych). Szersze i grubsze pasy zapewnią lepszą izolację termiczną i zwiększą wytrzymałość kurtyny. Krótkie i cienkie pasy są przeznaczone do ruchy pieszych i zwierząt. Jeśli na terenie obiektu przemysłowego zaobserwować można wzmożony ruch wózków widłowych i innych pojazdów mechanicznych, najlepiej wybrać kurtynę z pasów żebrowanych. Posiadają one mniejszą powierzchnię tarcia i nie będą sklejać się ze sobą. Są również wyjątkowo trwałe. Jeśli chodzi o długość pasów, to wyróżnia się cztery dopuszczalne rodzaje: 2500 mm (przeznaczone dla tylko dla ruchu pieszego oraz zwierząt), 3500 mm (ruch mechaniczny lekki), 4500 mm (ruch mechaniczny lekki i średni) oraz 6000 mm (ruch mechaniczny ciężki tj. dźwig, suwnice, pociągi itp.)
Dopasowanie zakładu pasów
Wybór rodzaju folii
Końcowym etapem doboru kurtyny paskowej jest wybór rodzaju folii PCV. Istnieje możliwość połączenia kilku rodzajów. Folie różnią się kolorem oraz właściwościami termicznymi. Dodatkowo dostępne są specjalistyczne wersje wzbogacone o filtry UV, posiadające właściwości antystatyczne, odstraszające owady, czy też przeznaczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością.
No products were found matching your selection.