Kurtyna termiczna

Kurtyny termiczne to doskonałe rozwiązanie wykorzystywane w obiektach wielkopowierzchniowych. Kurtyny paskowe PCV są świetnym izolatorem akustycznym oraz termicznym. Producent zadbał, aby pełniły rolę ochronną przed naporem skrajnych temperatur. Dzięki kurtynom termicznym jesteśmy w stanie wydzielić przestrzeń w zależności od potrzeb, a nawet dokonać podziału na sekcje w danym budynku. Warto przyjrzeć się bliżej ofercie naszego sklepu, który oferuje rozwiązania najwyższej jakości!

Wszechstronność kurtyn termicznych

Zapewniamy dostęp do kurtyn termicznych dla najbardziej wymagających klientów. Kurtyny paskowe zgodnie z nazwą są zbudowane z pasów umiejscowionych równolegle względem siebie. W zależności od potrzeb mogą Państwo wybierać spośród różnych długości, co ułatwia dopasowanie kurtyny do wymiarów wejścia w budynku. Z pomocą ekspertów w naszym sklepie internetowym dobierzecie Państwo odpowiednie rozwiązanie przy uwzględnieniu czynników atmosferycznych oraz zewnętrznych: temperatury, odporności na uszkodzenia, czy temperaturę w budynku. Stojąc przed wyborem optymalnego rozwiązania warto przyjrzeć się najważniejszym cechom kurtyn, które posiadamy w sprzedaży. Wszechstronność to dewiza, którą kierujemy się od początku działalności na rynku. Nie inaczej jest w przypadku termicznych kurtyn paskowych. Co oferuje kurtyna paskowa PCV?

1. Oszczędność oraz wysokiej klasy izolacja. Kurtyna paskowa PCV zapewnia ochronę przed ucieczkami ciepła, a co za tym idzie zmniejsza rachunki za energię, która jak wiemy tania nie jest. Długoterminowo możemy obniżyć zużycie energii o blisko 45%! Budynek wyposażony w kurtyny termiczne może pochwalić się doskonałą izolacją od zimna, a także ograniczonym hałasem między pomieszczeniami. Zmniejszenie natężenia dźwięku to priorytet w wielu zakładach pracy, co poprawia komfort przebywających wewnątrz osób. Ochrona nie kończy się wyłącznie na izolacji, kurtyna termiczna zabezpiecza wejścia przed deszczem, dymem, kurzem, pyłem oraz zwierzętami. Maszyny narażone na negatywne czynniki zewnętrzne mogą ulec uszkodzeniu, kurtyna jest więc dodatkowym zabezpieczeniem.

2. Ochrona przed promieniowaniem. Dostępne w naszej ofercie kurtyny z folii spawalniczej zabezpieczają pomieszczenia oraz pracowników przed tzw. łukiem spawalniczym, który generuje promieniowanie podczerwone i ultrafioletowe. Wybór wersji wyposażonej w dodatkowe pasy PCV o grubości 2 mm pozwala zdecydowanie zmniejszyć rozprzestrzenianie się stopionych fragmentów metalu. Budynek jest więc chroniony przed wszelkimi odpryskami spawalniczymi, snopami iskier, które powstają podczas obróbki metalu.

3. Uniwersalność dla każdej branży. Przezroczyste kurtyny termiczne sprawdzają się nie tylko w zakładach produkcyjnych, magazynach, obiektach przemysłowych, handlowo-usługowych, ale również w szpitalach czy ośrodkach opiekuńczych. Kurtyna termiczna sprawdza się więc wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wyeliminowanie groźnych dla zdrowia patogenów.

4. Wydajność oraz higiena w budynku. Wiele firm stawia obecnie na wysoką wydajność pracy, a nasze kurtyny to umożliwiają. Praca w pomieszczeniach i przechodzenie między nimi jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Koniec z otwieraniem i zamykaniem szerokich drzwi lub bram. Kurtyna termiczna ułatwi dojazd wózkom widłowym z towarem, co przekłada się na lepszą efektywność pracy. Należy też wspomnieć o higienie, która w wielu miejscach stanowi wartość nadrzędną. Utrzymanie czystości w przypadku kurtyn termicznych jest naprawdę łatwe. Materiał sam w sobie nie wchłania zanieczyszczeń, a do umycia kurtyny wystarczy jedynie użycie roztworu wody z mydłem lub użycie środka do mycia szyb. Zwykle trudniejsze w usunięciu zabrudzenia nie są problemem, gdyż plamy po oleju oraz innych cięższych substancjach usuniemy z użyciem alkoholu metylowego.

Kurtyny termiczne - budowa i zastosowanie

Kurtyna termiczna składa się zasadniczo z trzech elementów: wieszaków grzebieniowych, płytek mocujących oraz pasów PCV. Pierwszy z elementów jest potocznie zwany hakowym, co jest podyktowane budową. Znajdziemy tu następujące standardy ułatwiające optymalne dopasowanie montażu dla wybranej przestrzeni użytkowej: 984 mm, 1066 mm, 1230 mm, 1312 mm, 1476 mm i 1681 mm. Najważniejszą cechą wieszaków hakowych jest możliwość ich komponowania w zależności od potrzeb. Płytki mocujące z kolei to nic innego jak elementy przytwierdzane do końców folii przy użyciu nitów. Płytkę dobieramy grubością w zależności od użytej folii, standardowe szerokości to 100 mm, 200 mm, 300 mm oraz 400 mm.

Ostatnim, a zarazem głównym elementem kurtyny są pasy PCV. Użyty wariant wybiera się zgodnie z potrzebami na podstawie cech użytkowych danego pomieszczenia. Możemy więc skorzystać z grubszych pasów, różnorakich wersji kolorystycznych, wariantów kurtyny termicznej z przezroczystym okienkiem, czy też grubszych warstw folii PCV zapewniających ochronę przed działaniem wysokich temperatur.

Idąc z duchem czasu proponujemy warianty dla potrzeb wielu branż. Co ciekawe, kurtyny paskowe z PCV można z powodzeniem stosować także w domach jednorodzinnych! Wszystko to za sprawą ich uniwersalności. Wystarczy zadzwonić, a nasi specjaliści doradzą Państwu jaki wariant kurtyny termicznej wybrać dla kotłowni, garażu czy tarasu. Nasze kurtyny przemysłowe są z powodzeniem wykorzystywane w następujących miejscach:

 • hale produkcyjne,
 • magazyny,
 • obiekty przemysłowe,
 • obiekty handlowo-usługowe,
 • chłodnie,
 • zakłady przetwórstwa spożywczego,
 • samochody ciężarowe,
 • serwerownie,
 • obiekty sportowe,
 • laboratoria,
 • centra logistyczne,
 • przychodnie oraz szpitale,
 • hale uprawne,
 • szklarnie.

Kurtyny termiczne na wymiar

Wychodząc naprzeciw indywidualnym potrzebom klientów oferujemy rozwiązanie na miarę XXI wieku. Kurtyna termiczna na wymiar pozwala dostosować wariant do wybranego budynku. Bez względu na to czy jest to zakład produkcyjny, czy szklarnia z kwiatami, nasi konsultanci znajdą odpowiednią opcję „szytą na miarę”.

Kurtyny plandekowe na wymiar

Kurtyna plandekowa to nic innego jak płachta materiału montowana zwykle na aluminiowych lub metalowych profilach mocowanych do sufitu lub ściany. Plandeka cechuje się wysoką wytrzymałością na negatywne czynniki atmosferyczne, ale także naturalne procesy zużywania się materiału. Kurtyny termiczne to zakup na lata, na co wskazuje wykorzystanie ich w najbardziej wymagających branżach. Obiekty takie jak myjnie, magazyny, czy zakłady przemysłowe to doskonały sprawdzian dla naszych kurtyn. To tutaj poddawane są praktycznym testom, które zdają z powodzeniem już od wielu lat. Ciekawostką jest, iż nasze modele mogą być wyposażone w dodatkową, przezroczystą folię. Ułatwia ona w praktyce kontrolę tego, co dzieje się wewnątrz pomieszczeń i to bez konieczności wchodzenia do środka.

Kurtyny termiczne sprzedawane na wymiar pozwalają na skuteczne wydzielenie przestrzeni w budynkach. Prostota przenoszenia i konfiguracji sprawia, że bez problemu zmienimy aranżację pomieszczeń w razie takiej konieczności. Oferta indywidualnego wykonania kurtyny termicznej sprawia, że zachowają Państwo w swoim zakładzie porządek i wygodę w codziennym użytkowaniu. Chcesz w prosty sposób ograniczyć hałas, ucieczki ciepła w budynku? Z naszymi kurtynami plandekowymi jest to możliwe! Oferujmy nie tylko pełną dowolność co do rozmiaru, ale zapewniamy także szeroką gamę kolorów oraz kształtów. W ten sposób można wygodnie dobrać wariant nawiązujący estetycznie do danego miejsca pracy. Kurtyny termiczne zwiększają bezpieczeństwo oraz prywatność, są także wodoodporne. Ta ostatnia cecha pozwala umieścić plandekę nawet przy wejściu głównym, które narażone jest szczególnie na opady deszczu, błoto, pyły, zanieczyszczenia, kurz. Co istotne, montaż kurtyny jest banalnie prosty i nie wymaga większego doświadczenia.

Kurtyny paskowe na wymiar

Kurtyna paskowa swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim sklepom oraz magazynom. To tam stosowana jest najczęściej, ale pola do jej wykorzystania są zasadniczo nieograniczone. Podobnie jak w przypadku poprzednika, mamy tu do czynienia z produktem wysokiej jakości. Kurtyny termiczne, które dla Państwa oferujemy są zawsze wykonane solidnie, bezpiecznie i zgodnie ze wskazówkami klienta. Szukasz prostego rozwiązania? Wybierz standardową kurtynę. Potrzebujesz specjalistycznej kurtyny termicznej? Napisz lub zadzwoń, a dobierzemy najlepszą opcję dopasowaną do Twoich wymagań.

Wytrzymałość kurtyn termicznych, wygoda użytkowania, bezpieczeństwo ppoż

Patrząc na opinie naszych klientów możemy z całą pewnością stwierdzić, że posiadamy kurtyny termiczne wytrzymałe oraz mocne. Osoby korzystające z naszych rozwiązań zwracają uwagę na bezawaryjne działanie kurtyn przez wiele lat. Wielokrotnie słyszymy pytania o dostępność poszczególnych wymiarów, kolorów, czy jakość zastosowanych do produkcji materiałów. Stawiamy na wygodę i spełnienie oczekiwań, oferujmy więc kurtyny termicznej najwyższej klasy w wielu wariantach kolorystycznych oraz użytkowych. Znajdziecie tu Państwo kurtyny paskowe, niepaskowe, kolorowe, przezroczyste.

Nie bez powodu kurtyny ognioodporne zdobywają entuzjastów szukających optymalnego rozwiązania do pracy w najbardziej wymagających pomieszczeń. Wersja ognioodporna naszych kurtyn to odpowiedź na trudne warunki w zakładach pracy. Nic więc dziwnego, że klienci przychodzący z zapytaniem o bezpieczne rozwiązanie do firmy stawiają właśnie na ten wariant. Staramy się dopasować ceny do realiów rynkowych, tak, aby obie strony były zadowolone. Zapewniamy wysokiej klasy obsługę sprzedażową oraz posprzedażową. Dlatego też wiele osób regularnie wraca do nas, stąd też nie ustajemy w staraniach świadczenia jak najlepszego procesu usługowo-sprzedażowego. Nie ograniczamy się jedynie do kurtyn termicznych jak takich, zapewniamy też dostęp do wszelkiego rodzaju akcesoriów niezbędnych do montażu np. wieszaki do kurtyn. Polecamy wyłącznie sprawdzone rozwiązania korzystne cenowo, które z pewnością sprawdzą się w każdej firmie.

Prosty montaż kurtyn termicznych

Istnieją trzy metody prawidłowe montażu kurtyny termicznej. Jednym z nich jest umiejscowienie kurtyny w świetle otworu drzwiowego. Inną metodą jest instalacja kurtyny do ściany. Co ważne, nie ma potrzeby ingerencji w belkę znajdującą się przy wejściu. Dzięki temu ograniczamy czas potrzebny na montaż, co ułatwia szybsze wznowienie prac w zakładzie. Trzecia metoda obejmuje instalację kurtyny w przystosowanym do niej, wytrzymałym stelażu. Wymienione metody mogą okazać się dla osób technicznie nieuzdolnionych nieco skomplikowane. Nic bardziej mylnego! Zamówienie zawsze zawiera czytelną instrukcję, która pozwala własnoręcznie zamontować kurtynę z użyciem wymienionych wyżej sposobów instalacji.

pdf-ico
Instrukcja montażu kurtyny PCV na ścianie
pdf-ico
Instrukcja montażu kurtyny PCV we wnęce

Kurtyny termiczne do magazynów

Postępujący rozwój wielu branż na całym świecie powoduje, iż regularnie zwiększane są przestrzenie magazynowe. Bezpieczne przechowywanie towarów bez kurtyn termicznych jest w wielu przypadkach praktycznie niemożliwe. Kurtyna termiczna zamontowana w dowolnym magazynie niesie za sobą szereg korzyści.

Wielkie hale magazynowe, gdzie przebywają pracownicy muszą być także optymalnie przystosowane do komfortowej pracy. Znajdując się na zamkniętej co prawda, lecz dużej przestrzeni odczuwamy nieprzyjemne podmuchy powietrza. Jest to efekt otwierania okien lub bram, co generuje niedogodne warunki, a w tej sytuacji przeciągi. Kurtyny termiczne w zdecydowany sposób eliminują nie tylko przepływ powietrza, ale również hałas. Jeżeli więc nasi pracownicy przebywają w tak nieprzyjemnych, głośnych warunkach regularnie to spada ich wydajność, jak również poczucie komfortu. Nasze rozwiązania pozwalają także oddzielić wygodnie przestrzeń w dużych halach, co ułatwia zarządzenie obiektem i poprawia codzienną wygodę. Kurtyny dopasuje się indywidualnie do warunków otoczenia, sposobów eksploatacji, warunków panujących wewnątrz budynku. Siła wiatru, miejsce montażu, wilgotność, czy temperatura – to wszystko ma wpływ na finalny wybór kurtyny termicznej.

Najważniejsze zalety kurtyn magazynowych

Mówiąc o kurtynach termicznych wykorzystywanych w magazynach, trzeba wspomnieć o istotnych plusach z punktu widzenia przeciętnego użytkownika. Przemieszczenia się pracowników po magazynie jeszcze nigdy nie było tak łatwe! Wystarczy odchylić pas z PCV, aby wejść lub wyjść z pomieszczenia. Wydaje się to banalne, ale proszę pomyśleć jak wielka jest to wygoda w porównaniu do drzwi. Kurz i pył to codzienność każdego pracownika magazynu, z naszymi kurtynami ograniczą Państwo w znacznym stopniu obecność niechcianych zanieczyszczeń w pomieszczeniach.

W okresie zimowym kluczowa może okazać się oszczędność drożejącej ciągle energii. Kurtyny termiczne mogą pochwalić się wysokim współczynnikiem izolacji termicznej oraz oporu cieplnego. Pozwala to ograniczyć ucieczki ciepła z budynku, a w okresie letnim zachować optymalne warunki do przechowywania np. żywności w chłodniach. W jednym magazynie można więc oddzielić między sobą strefę klimatyzowaną od ogrzewanej. Czy to nie wygląda na idealne rozwiązanie? Kolejnym dobrym przykładem roli jaką odgrywają kurtyny jest transport towarów między przestrzeniami magazynowymi Wózek widłowy i kierujący nim pracownik nie potrzebuje asysty do przedostania się z punktu A do punktu B. Kurtyna termiczna uchyli się pod naporem pojazdu, to wielce wygodne.

Podsumowując, kurtyny termiczne to najlepsze uzupełnienie każdej przestrzeni, zarówno magazynowej, jak i dowolnego budynku. W naszej ofercie znajdą Państwo wszystko, czego potrzeba do stworzenia przestrzeni chronionej przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Nasi konsultanci są zawsze do dyspozycji, a szeroka oferta modeli kurtyn termicznych oraz akcesoriów odpowiada potrzebom najbardziej wymagających klientów.

Zadzwoń
+48 523 076 666
Zadzwoń
0
  0
  Twój koszyk
  Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu
  Scroll to Top