Zasłony

Zasłony spawalnicze

Zasłony spawalnicze są stosowane w celu oddzielenia i ochrony przestrzeni w środowisku spawania. Wybór odpowiedniej zasłony spawalniczej jest ważny, ponieważ bardzo często dochodzi do manipulacji przy otwieraniu i zamykaniu powierzchni, gdzie się spawa.

Aspektem, które należy wziąć pod uwagę, kiedy wybieramy zasłony spawalnicze, to przede wszystkim bezpieczeństwo. Zasłony spawalnicze przeznaczone są do ochrony przed iskrami spawalniczymi, rozbłyskami światła, zagrożeniami pożarowymi i zapłonem. Dobre zasłony spawalnicze z PCV odznaczają się także funkcjonalnością, ponieważ wyznaczają i rozdzielają przestrzenie robocze. Różne zasłony spawalnicze posiadają też odmienne właściwości techniczne w zależności od rodzaju materiału, z których są produkowane i ich aktualnych standardów. Ta ostatnia kwestia ma zasadnicze znaczenie dla zagwarantowania naszego bezpieczeństwa. Na przykład, zasłony spawalnicze z PCV, muszą być produkowane zgodnie z określoną normą. Norma ta wskazuje, że materiał ten musi odfiltrowywać szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe, a także chronić przed światłem emitowanym przez elementy spawalnicze.

Kup zasłony spawalnicze z PCV

Możemy kupić zasłony spawalnicze z PCV w różnych odcieniach kolorów. Zaleca się tutaj wybór w zależności od rodzaju spawania, które ma być wykonane. Można wybrać zasłony spawalnicze w kolorze czerwonym lub brązowym, które są na wpół przezroczyste. Te zielone są nieprzezroczyste, stosowane w przypadku bardzo intensywnego promieniowania świetlnego. Producent poświadcza, że zasłony spawalnicze z PCV spełniają wszystkie kryteria.

Jeśli chodzi o wymiary, to zasłony spawalnicze z PCV muszą całkowicie zasłaniać obszar roboczy. Możemy znaleźć zasłony w rozmiarach: 140 x 160 cm, 140 x 180 cm, 140 x 200 cm, 140 x 220 cm i 140 x 240 cm. Mają one grubość 0,4 mm. Obliczenie odpowiedniej wysokości i szerokości zapobiegnie powodowaniu wszelkiego rodzaju wypadków. Oprócz tego, zasłony spawalnicze z PCV dysponują wzmocnieniem kantów w postaci pasa 50 mm, z 200 mm oczkami oraz zatrzaskami, umożliwiającymi ich łączenie. W pudełku mieści się 7 haczyków.

Zadzwoń
+48 523 076 666
Zadzwoń
Przewiń do góry