Ekrany spawalnicze

Ekrany spawalnicze to niezbędny element wyposażenia w każdym zakładzie, w którym znajduje się stanowisko spawacza. Spawanie, oprócz ogromu możliwości, jakie sobą prezentuje, niesie też wiele rozmaitych niebezpieczeństw zarówno dla osób przebywających w jego pobliżu, jak i dla samego otoczenia.

Ekrany spawalnicze

Promieniowanie ultrafioletowe (UV) oraz podczerwone (IR), emitowane w bardzo dużych, szkodliwych dla człowieka dawkach, czy też rozgrzane do czerwoności drobne odpryski metalu, mogące być przyczyną pożaru, to najpoważniejsze zagrożenia, pojawiające się podczas obróbki metali w takim sposób.

Więcej...

Ekrany spawalnicze

O ile sam spawacz może dysponować całym szeregiem środków ochrony indywidualnej, o tyle niemożliwym jest, by wyposażać w nie wszystkie osoby postronne, wykonujące inne obowiązki i nie biorące bezpośredniego udziału w samym procesie spawania, ale zmuszone do przebywania w jego pobliżu np. z racji niewielkiego metrażu hali zakładowej. Z odsieczą przychodzą w takim przypadku specjalne ekrany spawalnicze. To specjalne ekrany z ochronnej folii PCV, zamontowane na lekkim stelażu z doczepionymi kółkami. Ich niewielka waga oraz możliwość dowolnego przemieszczania sprawiają, że zabezpieczenie otoczenia spawacza jest bardzo proste i nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku – wystarczy, że w odpowiedni sposób rozstawimy je wokół jego stanowiska.

Kup ekrany spawalnicze z folii PCV

Folia PCV, wykorzystana do stworzenia mobilnych ekranów spawalniczych, jest doskonale przystosowana do pracy w otoczeniu urządzeń spawalniczych. W znacznym stopniu pochłania ona szkodliwe promieniowanie, emitowane podczas ich pracy. Oprócz właściwości absorpcyjnych charakteryzuje ją także znaczna odporność na degradację wywoływaną przez duże natężenie promieni UV oraz IR, a także właściwości blokujące możliwość zapalenia się w momencie zetknięcia z rozgrzanymi kawałkami metalu.

Wszystko to sprawia, że ekrany spawalnicze z folii PCV są trwałą konstrukcją, która przez bardzo długi czas będzie mogła chronić osoby postronne przed wszystkimi zagrożeniami, wynikającymi z procesu spawania.

Zadzwoń
+48 523 076 666
Zadzwoń
Przewiń do góry