Kurtyny spawalnicze

Wyświetlanie 1–12 z 25 wyników

Kurtyny spawalnicze

Spawaniem jest procesem, który może być niebezpieczny, zarówno dla wzroku, jak i dla reszty ciała. W związku z tym pracownikom, którzy wykonują ten rodzaj pracy, powinna być zapewniona odpowiednia ochrona. Nie należy zapominać o osobach pracujących w niedalekim sąsiedztwie, oni też powinni zostać zabezpieczeni. Przykładem rozwiązania, które może zapewnić ochronę, są kurtyny spawalnicze. Określane są także mianem parawanów spawalniczych. Jako stelaże wykonane ze stali, wypełnione są folią spawalniczą lub folią SCREENFLEX oraz dostępne w dwóch postaciach – jako kurtyny stacjonarne bądź przenośne.

Ochronna rola kurtyny spawalniczej

Kurtyny spawalnicze to specyficzne kurtyny, przeznaczone są do ochrony pracowników wykonujących prace spawalnicze. Chronią one przed działaniem szkodliwego światła wytwarzanego podczas spawania oraz przed rozprzestrzeniającymi się iskrami. Pozwalają one ochronić sąsiednie stanowiska pracy i osoby na nich pracujące, które nie posiadają odpowiedniej ochrony w postaci odzieży i masek. Wykonane z solidnych materiałów kurtyny spawalnicze sprawdzają się jako zabezpieczenie w takiej sytuacji oraz dają gwarancję bezpieczeństwa pracy. Ich najważniejszą rolą jest skuteczna ochrona pracowników przebywających w otoczeniu stanowisk spawalniczych. Kurtyna spawalnicza chroni przed różnorodnymi odpryskami oraz szkodliwym wpływem promieniowania, zgodnie z wytycznymi europejskiej normy EN 1598).

Zastosowanie kurtyn spawalniczych

W ofercie sklepu dostępne są kurtyny spawalnicze spełniające europejskie normy ochrony. Zapewniają one odgrodzenie stanowiska spawalniczego. Dostępne kurtyny mogą występować w formie kurtyn paskowych, czyli wykonanych z pasów. Inną opcją są kurtyny występujące w postaci arkusza spawalniczego. Wszystkie produkty są przystosowane do używania w trudnych warunkach, które często towarzyszom procesowi spawania. W sprzedaży można znaleźć kurtyny spawalnicze o różnych rozmiarach i różnych parametrach technicznych. Kurtyny spawalnicze stosuje się głównie w przemyśle metalurgicznym. Gwarancja skutecznej ochrony spawaczy podczas wykonywania obowiązków zawodowych jest priorytetem wykorzystania stalowych kutyn.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup kurtyny spawalniczej?

Inwestycja w kurtyny spawalnicze to inwestycja w zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Zapewniają one komfort pracy, bez względu czy zostaną wybrane kurtyny paskowe, czy ich alternatywa. Zakup kurtyn jest możliwy za pośrednictwem sklepu internetowego. To w znacznym stopniu ułatwia wybór oraz dopasowanie kurtyny do swoich potrzeb. Warto zapoznać się z ofertą dostępną w naszym sklepie online oraz wybrać produkt zgodny z oczekiwaniami.

Zadzwoń
+48 523 076 666
Zadzwoń
Przewiń do góry