Kurtyny spawalnicze

Spawaniem jest procesem, który może być niebezpieczny, zarówno dla wzroku, jak i dla reszty ciała. W związku z tym pracownikom, którzy wykonują ten rodzaj pracy, powinna być zapewniona odpowiednia ochrona. Nie należy zapominać o osobach pracujących w niedalekim sąsiedztwie, oni też powinni zostać zabezpieczeni.

Kurtyny spawalnicze

Przykładem rozwiązania, które może zapewnić ochronę, są kurtyny spawalnicze. Określane są także mianem parawanów spawalniczych. Jako stelaże wykonane ze stali, wypełnione są folią spawalniczą lub folią SCREENFLEX oraz dostępne w dwóch postaciach – jako kurtyny stacjonarne bądź przenośne.

Więcej...

Ochronna rola zasłony spawalniczej

Kurtyny spawalnicze to specyficzne kurtyny, przeznaczone są do ochrony pracowników wykonujących prace spawalnicze. Chronią one przed działaniem szkodliwego światła wytwarzanego podczas spawania oraz przed rozprzestrzeniającymi się iskrami. Pozwalają one ochronić sąsiednie stanowiska pracy i osoby na nich pracujące, które nie posiadają odpowiedniej ochrony w postaci odzieży i masek. Wykonane z solidnych materiałów zasłony spawalnicze sprawdzają się jako zabezpieczenie w takiej sytuacji oraz dają gwarancję bezpieczeństwa pracy. Ich najważniejszą rolą jest skuteczna ochrona pracowników przebywających w otoczeniu stanowisk spawalniczych. Zasłona spawalnicza chroni przed różnorodnymi odpryskami oraz szkodliwym wpływem promieniowania, zgodnie z wytycznymi europejskiej normy EN 1598).

Zastosowanie kurtyn spawalniczych

W ofercie sklepu dostępne są kurtyny spawalnicze spełniające europejskie normy ochrony. Zapewniają one odgrodzenie stanowiska spawalniczego. Dostępne kurtyny mogą występować w formie kurtyn paskowych, czyli wykonanych z pasów. Inną opcją są kurtyny występujące w postaci arkusza spawalniczego. Wszystkie produkty są przystosowane do używania w trudnych warunkach, które często towarzyszom procesowi spawania. W sprzedaży można znaleźć kurtyny spawalnicze o różnych rozmiarach i różnych parametrach technicznych. Kurtyny spawalnicze stosuje się głównie w przemyśle metalurgicznym. Gwarancja skutecznej ochrony spawaczy podczas wykonywania obowiązków zawodowych jest priorytetem wykorzystania stalowych kutyn.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup kurtyny spawalniczej?

Inwestycja w kurtyny spawalnicze to inwestycja w zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Zapewniają one komfort pracy, bez względu czy zostaną wybrane kurtyny paskowe, czy ich alternatywa. Zakup kurtyn jest możliwy za pośrednictwem sklepu internetowego. To w znacznym stopniu ułatwia wybór oraz dopasowanie kurtyny do swoich potrzeb. Warto zapoznać się z ofertą dostępną w naszym sklepie online oraz wybrać produkt zgodny z oczekiwaniami.

Kurtyny spawalnicze

Kurtyna ma za zadanie chronić osoby takie, które nie biorą udziału w działaniu spawania tylko znajdują się blisko takich stanowisk spawalniczych bez odpowiedniej odzieży ochronnej. Występuje w różnej postaci i zatrzymuje szkodliwe dla ludzi promieniowanie powstające przy spawaniu łukiem elektrycznym oraz dodatkowo chroni przed oparzeniem iskier lub rozżarzonych odprysków różnych metali. Kurtyna spawalnicza wykonana jest z folii, która zatrzymuje szkodliwe promieniowanie UV i IR dlatego najważniejsze jest jej wypełnienie. Materiał jej ma postać arkuszy lub pasów i różni się przezroczystością oraz grubością i zastosowana jest na wolnostojących stelażach lub zawieszona na stałe osłaniając stanowiska gdzie wykonywane jest spawanie. Kurtyna spawalnicza różni się od standardowych folii PCV, ponieważ zwykłe folie tego promieniowania nie zatrzymują i nie można ich wykorzystać do produkowania kurtyn spawalniczych. Kurtyna spawalnicza z PCV spełnia wymagania normy spawalniczej gdzie ilość światła odbitego nie przekracza 10% światła padającego.

Zastosowanie i rodzaje kurtyn

Każda kurtyna spawalnicza różni się materiałem i stopniem przepuszczalności światła widzialnego dlatego oznaczone są innymi kolorami. Folia spawalnicza o kolorze czerwonym przepuszcza najwięcej światła i folia brązowa gdzie przepuszczalność światła też jest wysoka. Najmniejszą przepuszczalność światła posiada folia o kolorze ciemnym zielonym mat i jasnym zielonym gdzie przepuszczalność jest na poziomie średnim. Kurtyna spawalnicza z PCV chroni skórę i oczy przed szkodliwym promieniowaniem i stosuje się je do zabudowy stanowisk, w których występuje spawanie zarówno pojedynczych, jak i sąsiadujących ze sobą. Materiał kurtyn spawalniczych jest samogasnący co powoduje do nie rozprzestrzeniania się ognia oraz zatrzymywania iskier i różnych rozżarzonych odprysków. Dzięki takiej ochronie stanowi bezpieczną barierę dla ludzi pracujących przy spawaniu oraz innych osób znajdujących się w pobliżu.

Zadzwoń
+48 523 076 666
Zadzwoń
Przewiń do góry