Kurtyny magazynowe

Bezpieczeństwo pracowników w zakładach pracy zwiększa się dzięki zastosowaniu kurtyn magazynowych. Dodatkowo ograniczony jest przepływ powietrza pomiędzy pomieszczeniami.

Kurtyny magazynowe

Funkcji, które mogą spełnić kurtyny magazynowe, jest jednak znacznie więcej. Sporym atutem wspomnianych kurtyn jest ich niska cena, a co za tym idzie są one ekonomiczną alternatywą w stosunku do na przykład klasycznych drzwi. Ze względu na szerokie możliwości wspomniane rozwiązanie jest powszechnie stosowane w magazynach na całym świecie.

Kurtyny magazynowe - definicja

Kurtyny magazynowe są przegrodami wykonanymi z elastycznych pasów. Pomagają one nie tylko ograniczać przeciągi, ale także zmniejszają utratę ciepła i chronią przed nadmiernym hałasem. Dzięki dużemu wyborowi pasów można stosować je niemal w każdej gałęzi przemysłu. Ważną cechą kurtyn magazynowych jest odporność na wilgoć, a także działanie chemikaliów. Wspomniane kurtyny zbudowane są z pasów folii PCV. Ważne jest, aby każda z kurtyn była dopasowana zarówno do sposobu eksploatacji, jak i warunków otoczenia, takich jak między innymi temperatura, wilgotność czy też siła wiatru i miejsce montażu. Dzięki temu na terenie magazynu wszyscy pracownicy mogą sprawnie i bezpiecznie wykonywać swoje obowiązki.

Więcej...

Wyświetlanie 1–12 z 18 wyników

Kurtyny magazynowe – lista elementów

Wymienić można wieszak grzebieniowy, a także płytki mocujące i pasy PCV. Na wieszakach grzebieniowych zaczepiane są płytki mocujące o różnych szerokościach. Szerokość ta uzależniona jest od rozmiarów pasów folii. Płytki mocujące są z kolei nakładane na jeden z końców pasa folii PCV.

Pasy PCV z których zbudowane są kotary występują w różnych odmianach. Można spotkać na przykład przezroczyste, kolorowe, gładkie i z podłużnymi wzmocnieniami. Produkty tego typu mogą mieć uniwersalne przeznaczenie albo być dostosowane do ujemnych temperatur.

Dlaczego stosowanie kurtyn magazynowych w magazynach jest tak przydatne?

Jednym z zadań kurtyn magazynowych jest ograniczenie utraty ciepła. Istotne dla pracowników jest również ograniczenie przeciągu i zmniejszenie hałasu. Jest to możliwe, gdyż pasy PCV są jednym z najlepszych izolatorów, jeśli chodzi o tworzywa sztuczne. PCV ma bardzo wysoki współczynnik oporu cieplnego. Wspomniana cecha jest zatem bardzo przydatna w powierzchniach magazynowych.

Ponadto kurtyny magazynowe pozwalają nie tylko aranżować przestrzeń, ale także oddzielać od siebie stanowiska.

Kurtyny magazynowe – jak wygląda ich montaż?

Co ważne montaż kurtyn magazynowych jest prosty oraz szybki. Można go wykonać we własnym zakresie – w porównaniu do tradycyjnych przegród są one lżejsze. Wieszaki mogą być przymocowane do nadporoża, pod nadporożem albo na dodatkowej konstrukcji wsporczej. W sytuacji, gdy wybieramy sposób montażu, powinniśmy wziąć pod uwagę wysokość otworów, a także wysokość ładunków przewożonych przez kurtynę. W przypadku, gdy wysokość przewożonych ładunków jest zbliżona do wysokości otworu, należy zdecydować się na mocowania do nadporoża. Instalacja nie jest zatem kosztowna i dodatkowo jest stosunkowo prosta.

Kurtyny magazynowe i ich zalety

Kotary magazynowe przede wszystkim nie ograniczają ruchu. To bardzo ważne, zwłaszcza tam, gdzie liczy się tempo pracy i bezpieczeństwo. Poza atutami, które już zostały wymienione, warto wspomnieć o tym, że kotary magazynowe ograniczają pylenie. Osłona maszyn przed zanieczyszczeniami, a także izolacja akustyczna to ich niewątpliwe zalety.

Ze względu na to, że kurtyny magazynowe odznaczają się wysokim współczynnikiem oporu cieplnego, zapewniają one wysoką izolację termiczną. W związku z tym mogą wygradzać ogrzewane lub klimatyzowane strefy składu.

Wspomniane kotary mogą także stanowić funkcję przegrody magazynowej pomiędzy strefą przyjęcia towarów a składem. Poprawia to komfort pracy i redukuje koszt ogrzewania a tworzywo, z którego wykonywane są kurtyny magazynowe sprawia, że możliwe jest dostosowanie ich pod względem rozmiarów do potrzeb danego miejsca lub obiektu.

Podsumowanie

Stosowanie kurtyn magazynowych jest szybkim i skutecznym rozwiązaniem, które zapewnia dobrą izolację termiczną. Wykonane z folii PCV kurtyny magazynowe są doskonałym doszczelnieniem obiektów użytkowych w okresie zimowym. Szczególnie w magazynach doskonale się one sprawdzają. Są naprawdę proste w montażu – iinstalacja opisywanych kotar na pewno nie jest kosztowna. Duża liczba zalet kotary magazynowej sprawia, że na całym świecie ten produkt sprawdza się w różnego typu zakładach. Izolacja termiczna, akustyczna, a także optyczna w magazynach pozwala poprawić jakość wykonywanej pracy i funkcjonalność tych obiektów.

Zadzwoń
+48 523 076 666
Zadzwoń
Przewiń do góry